Bractwo Czarnego Sztyletu Wiki
Advertisement
Mroczny kochanek okladka.jpg
Mroczny kochanek
Autor J.R Ward
Tytuł Mroczny kochanek
Tytuł oryginału Dark Lover
Rok wydania 2010
Wydawnictwo Videograf II
Liczba stron 412

Mroczny kochanek - powieść grozy z romansem w tle, autorstwa J.R Ward, pierwszy tom serii Bractwo czarnego sztyletu. Oryginalne amerykańskie wydanie pierwszego tomu serii pt. Dark Lover miało swoją premierę we wrześniu 2005 roku. Polskie wydanie, zatytułowane Mroczny kochanek, pojawiło się w księgarniach dopiero w 2010 roku. Książkę na język polski przełożył Igor Murawski.

Fabuła[]

Opis[]

Powieść przedstawia miłosną historię Ghroma - jedynego wampira czystej krwi na Ziemi - i młodej dziennikarki Beth, który jest jednocześnie głównym wątkiem fabuły pierwszego tomu serii.
Ojcem dziewczyny jest Hardhy, a sama Beth nic nie wie o swoim wampirzym pochodzeniu. Hardhy prosi Ghroma, aby pomógł Beth w przemianie w wampira. Wampir jednak odmawia pomocy. Ostatecznie skłania się do wykonania jego prośby, gdy Harghy ginie w samochodzie, pod który podłożono bombę. Aby pomścić kompana i pełnić jego życzenie, odszukuje kobietę. Pierwsze ich spotkanie jest fiaskiem. Obecność Ghroma, który wszedł do jej mieszkania, budzi w niej tylko lęk i przerażenie. Wampir usuwa jej wspomnienia z tego zdarzenia. W trakcie drugiego potkania pomiędzy kobietą, a wampirem rozkwita namiętny romans...
Beth zostaje ostatecznie wciągnięta w wir walki i Ghrom musi postawić na szali wszystko, by ratować ukochaną.

Rozdział 1[]

W Screamerze, jednym z nocnych klubów, Hardhy i Tohrtur wyczekiwali przybycia Ghroma. Hardhy chciał prosić Ghroma, aby ten pomógł jego córce, która była w połowie człowkiem, przejść przemianę. W międzyczasie Tohrtur próbował mu to wyperswadować uważając, że to zły pomysł.

"Chcesz wziąć niewinną dziewczynę, która nie ma bladego pojęcia o tym, w co się pakuje, i powierzyć jej przemianę komuś takiemu jak Ghrom. To szaleństwo."
—Tohrtur

H całkowicie się nie zgadzał z Tohrturem. Sądził, że dzięki Ghromowi jego córka ocaleje.

"On jest mniej więcej tak opiekuńczy jak nabita spluwa."
—Tohrtur o Ghromie

Ostatecznie Tohrtur zaproponował, że sam mógłby pomóc w przemianie córki H. Hardhy szybko mu uświadamia, że jego krwiczka, Wellsie, by mu na to nie pozwoliła. Po za tym wybór padł na Ghroma nie tylko z tego powodu, że nie ma na ziemi lepszego wojownika niż on, ale także ze względu na jego czystą krew, dzięki, której jego córka miała szanse aby przeżyć. W trakcie ich dyskusji pojawił się Ghrom.

W międzyczasie, w siedzibie redakcji Caldwell Courier, Beth Randall kończyła korektę tekstu do kolejnego wydania gazety. Po wyjściu z redakcji, która mieściła się przy Trade Street, zaczęło ją śledzić dwóch mężczyzn, a następnie ją wciągnęli do ciemnej alejki. Próbowali ją zgwałcić, ale kobiecie udało się uciec i dobiec do swojego mieszkania.

Butch, policjant z miejscowego posterunku policji, otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie.

Rozdział 2[]

Wchodząc do klubu, Ghrom spoglądał z wyższością na tłum.

"Jak bydło."
—Ghrom

Znalazł stolik przy którym siedział Hardhy i dosiadł się. Tohr w tym czasie wyszedł na zewnątrz lokalu. Hardhy opowiedział Ghromowi, że ma córkę i ma prośbę w związku z jej osobą. Gdyby Hardhy nie był jego przyjacielem od razu jego prośbę by skwitował słowem "spierdalaj". Ostatecznie i tak Ghrom odmawia i radzi mu aby znalazł kogoś innego, po czym opuścił lokal.
Ghrom wszedł w pobliskie mroczne uliczki i poczuł, że ktoś go śledzi. Zapach zasypki dla niemowląt uświadomił go, że to reduktor. Szybko unicestwił intruza.

Hadrhy dokończył piwo i opuścił nocny klub. Wsiadł do swojego samochodu i przekręcił kluczyk w stacyjce. Samochód wybuchł. Ostatnią myślą Hardhego było to, że jego córka nie będzie mieć już okazji aby go poznać.

Rozdział 3[]

Beth weszła do swojej kawalerki. Zerwała z siebie ubranie i poszła pod prysznic. Po kąpieli przygotowała sobie podwójny posiłek aby zaspokoić swój głód. Usiadła na materacu. Przyszedł do niej Bu aby jej potowarzyszyć. Odebrała telefon od Jose. Policjant poinformował ją o zdarzeniu przed klubem Screamer i chciał aby przyjechała pod nocny klub. Beth go zbyła. Po 15 minutach ubrała się i zabierając puszkę z gazem pieprzowym, opuściła mieszkanie.

W innej części miasta, Ghrom zdematerializował się w salonie Hardhy'ego. Fritz wszedł do pomieszczenia i pogasił wszystkie światła po czym zostawił gościa. Ghrom zszedł do swojego pokoju. Pojawiła się Marissa, która dokrwiła się od Groma, a potem wróciła do domu swojego brata. Pojawił się Fritz z przykrą informacją o śmierci Hardhy'ego. Lokaj pozostawił Ghromowi kopertę z listem od zmarłego.

Ciekawostki[]

  • Powieść rozpoczyna się w piątek, na początku lipca 2005 roku.
  • Kiedy Ghrom i Hardhy spotkali się w Screamerze w tle leciała muzyka: rap Ludacrisa, a potem Cypress Hill.
  • Kiedy Beth wróciła do domu po napadzie, przyrządziła sobie posiłek: makaron z serem.
  • Pod koniec tomu zapada decyzja na temat przeprowadzki Bractwa.
  • Ghrom podejmuje decyzje by całe Bractwo zamieszkało razem, wyjątek stanowi Tohrtur z powodu ciąży jego krwiczki.

Zobacz także[]

Linki zewnętrzne[]

Seria Bractwo Czarnego Sztyletu
Pisarka J.R Ward
Wydawnictwo Videograf II
W serii Mroczny kochanekOfiara krwiWieczna miłośćWampirze serceŚmiertelna klątwaDziedzictwo krwiAnioł zemstyDusza wampiraDroga przeznaczeniaKsiężycowa przysięgaSidła namiętności
Postacie Wszystkie postacie

Członkowie BractwaDuchyIstoty nadprzyrodzoneLudzieNieśmiertelniPolicjanciPsańceReduktorzySymphaciWampiryWybrankiZwierzęta

Advertisement